Наташа Котлар – Трајкова

Пронајдени се 13 резултати на тема „Наташа Котлар – Трајкова“
Вести

Мицкоски: Котлар како нов градоначалник уште во првите 100 дена ќе ги реши сите проблеми на пазарџиите, ќе се подобри и пристапот до самиот пазар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес беше на средба со пазарџиите од Зелено пазарче во Скопје. -Денеска бевме овдека на пазарот,...
Скопје

Котлар-Трајкова: Ќе го решам урбаниот хаос во Општина Центар, затоа што имеме улици надвиснати со станбени згради, а противпожарните и амбулантните возила не можат да поминат

Преку проектот „Спас за Центар“ ќе го решиме урбаниот хаос во најурбаната општина во Град Скопје, Општина Центар затоа што во моментов...
Скопје

Котлар Трајкова: Во мојот мандат ќе се ревидираат сите ДУП-ови нема да дозволам играрија, бидејќи разликувам јавен од личен интерес

„Колку што ми е познато мене од 31 ДУП, само четири се ревидирани. Постоеше една амбициозна да речам програма која што требаше да биде...
Скопје

Котлар Трајкова: Општина Центар има потреба да се стави СТОП на агресивното градење на станови, ќе воведеме вистински мораториум

Јас не сум од вчера во политичкиот живот, веќе извесно време неколку години сум активна во политичката партија „Глас за Македонија“...
Вести

Котлар: Цел живот вредно и сама чекорев без некој да стои позади мене за да ми го покаже патот, затоа и не се плашам од опонентите во битката за Центар

Добро познатата професорка, Наташа Котлар-Трајкова, која нема кој не ја знае по нејзините ставови во одбрана на македонското прашање,...
Вести

Котлар Трајкова: Гоце Делчев е личноста врз која почива македонската државност, датумите поврзани со него треба да се светост за македонската нација

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?“ гостуваше проф. Наташа Котлар Трајкова која зборуваше за односите помеѓу...
Вести

Котлар Трајкова: Бугарите што прават сега со Гоце Делчев е како да хемичарите те убедуваат дека H2O дека не е вода, туку масло

Денес во емисијата „Што не е јасно“ гостуваше д-р Наташа Котлар Трајкова, историчар која што посочи дека ова Бугарите моментално што...