наталитет

Пронајдени се 18 резултати на тема „наталитет“
Вести

Орбан се бори со белата чума: Семејствата со најмалку две деца ќе добијат субвенции за куќа, автомобил и уште нешто

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, најави денеска нови субвенции за сите жени кои се мажат пред 40-тата година, како и нови погодности...
Регион

Вучиќ: Немам поголема ноќна мора од бројките за падот на наталитетот, а демографијата и Косово се нашите најголеми проблеми

Нискиот наталитет и прашањето со Косово, за српскиот претседател Александар Вучиќ, се најголем проблем со кој државата денес се соочува. Бројките...