наследник

Пронајдени се 9 резултати на тема „наследник“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Наследникот на Тозија е наивно затскривање на власта на незаконското работење на Агенцијата за филм во спрега со ДФРМ

Скандалозните и небулозни именувања на директори во институциите на културата никако да престанат. Владата на СДСМ продолжува да ги...