населба лисиче

Пронајдени се 14 резултати на тема „населба лисиче“
Скопје

Голема акција за чистење на населба Лисиче, најлоша состојбата во трговскиот центар – граѓаните да бидат совесни!

Комуналните служби на Општина Аеродром деновиве спроведуваат голема акција за темелно чистење на Трговскиот центар во Лисиче и неколку...
Скопје

Неправда за првачињата од населба Лисиче: Надлежните со години не успеаја да им го изградат училиштето, па децата останаа дома!

Во сите скопски населби денес првачињата со насмевки на лицата пристигнаа во своите училишта. Денес само запознавање, а од утре настава...
Скопје

СРАМОТА: Лажните ветувања и негрижата излегоа на виделина, децата од населба Лисиче немаат училиште, сите ќе учат онлајн

На први септември како што потврди МОН учебната година започнува со физичко присуство, но во ООУ„Димитар Македонски“ во населба Лисиче,...
Вести

Децата од Лисиче учат во мизерни услови, родителите револтирани: Очајната состојба во ОУ „Димитар Македонски“ е врв на негрижата на властите

Основното училиште „Димитар Македонски“ во скопската населба Лисиче наместо достоинствени услови за настава, на учениците им нуди...
Скопје

Светна мизеријата во населба Лисиче: Со осветлување од 2,2 милиони не може да се сокрие вистинската слика за трговскиот (ГАЛЕРИЈА)

Трговскиот центар во населбата Лисиче доби целосно ново осветлување. КУРИР вчера интегрално го пренесе соопштението од општина Аеродром...