населба даме груев

Пронајдени се 8 резултати на тема „населба даме груев“
Вести

Жителите на Даме Груев излегоа на протест: Бараме итно решавање на овој проблем, во спротивно повторно ќе протестираме (ФОТО)

Како што беше најавено вчера, жители на улицата Лука Геров од населбата Даме Груев денеска излегоа и ја блокираа улицата со почеток...
Скопје

Жителите од населбата Даме Груев утре ќе ја блокираат улицата Лука Геров: Над 150 куќи се со отсечен пристап, од општина Ѓорче добиваме само лаги и навреди

Жители на улицата Лука Геров од населбата Даме Груев утре ќе ја блокираат улицата со почеток од 12:30 часот. Како што велат тие, причината...
Вести

Денес протест на револтирани жители на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров: Името на населбата е избришано од сите нивни документи

Денес, недела (16.05.2021) во 11 часот жителите на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров ќе организираат протест на Ул. Лука Геров кај раскрсницата...
Вести

Утре протест на револтирани жители на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров: Името на населбата е избришана од сите нивни документи

Утре, недела (16.05.2021) во 11 часот жителите на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров ќе организираат протест на Ул. Лука Геров кај раскрсницата...
Вести

Мисајловски на средба со жителите на Даме Груев: Да направиме историски резултат во Македонија за да одекне како се сака Ѓорче Петров

Носителот на изборната единица 2 Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ попладнево е во посета на населеното место Даме Груев во Ѓорче Петров. Тој...
Скопје

ДСЗИ: Епидемија на жолтица има само во населбата „Даме Груев“, извршен вонреден инспекциски надзор во училиштата каде има заболени

Епидемија на жолтица на територијата на град Скопје е прогласена само во населба „Даме Груев“ во Општината Ѓорче Петров, информираат...