наркотици

Пронајдени се 11 резултати на тема „наркотици“
Вести

Ковачки: Цел месец молк од институциите за пратката од 1 тон наркотици, дали пропуштена пратка била придружувана со царински возила?

Целосен молк од страна на надлежните институции за скандалот којшто вчера го објавивме, за шверц на 1 тон наркотични супстанци преку...
Познати

Весна Змијанац ја шокираше јавноста – призна за конзумирањето на наркотици: „Оставаат иста празнина во душата исто како алкохолот“

Фолк пејачката Весна Змијанац често, во текот на кариерата, ги шокираше своите фанови со нејзините изјави, но сега откри нешто во што...
Вести

Таравари: Со автомобилот на братот на заменик директор на финансиска полиција се распродаваа наркотици во Тетово

Новиот заменик директор на финансиска полиција, по професија е борач, а пред неколку месеци со колата на неговиот брат, кој е инспектор...
Вести

Советот за контрола на наркотици ја осуди одлуката на Канада за легализација на марихуаната за рекреативна употреба

Одлуката на Канада за легализација на употребата на марихуана за рекреативни цели им штети на глобалните напори за контрола на наркотиците...