напиток

Пронајдени се 52 резултати на тема „напиток“
Храна и пијалаци

Вкусен напиток кој може да го намали шеќерот во крвта за 35%: Помага и во намалување на крвниот притисок и холестеролот

Нова студија покажува дека сокот од боровинки може да го намали нивото на шеќер во крвта за неверојатни 35 проценти. Истражувачкиот тим...
Храна и пијалаци

Напиток кој го нарекуваат „убиец“ на болести: Во чаша вода додадете само 2 состојки и ќе го обновите вашиот организам

Доволно е да го консумирате еднаш месечно, доколку сте здрави, велат експертите. Овој напиток не е нималку „обичен“ поради тоа што спасува...
Храна и пијалаци

СОВРШЕН НАПИТОК ЗА ДОБРО УТРО: Го забрзува метаболизмот, ја регулира работата на цревата и ПОЛН Е СО ВИТАМИНИ! Главната состојка ви е на дофат на рака!

Научниците одамна утврдиле колку е важно правилното функционирање на цревата за нашето целокупно здравје. Рамнотежата на цревната...
Храна и пијалаци

Го намалува холестеролот и го чува срцето: Водата од ова растение има безброј поволности за организмот доколку ја подготвите на овој начин

Јачменот содржи многу растителни влакна кои придонесуваат во регулирање на лошиот холестерол во крвта и ги решаваат кардиоваскуларните...
Храна и пијалаци

4 НАПИТОЦИ ПРОТИВ НЕСОНИЦА, ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТ: Испијте еден пред спиење, чудесно делува на организмот!

Познато е дека шолја топло млеко ни помага полесно да заспиеме, но има и поздрави опции за борба против несоницата. Ви носиме рецепти...