напиток

Пронајдени се 37 резултати на тема „напиток“
Храна и пијалаци

4 НАПИТОЦИ ПРОТИВ НЕСОНИЦА, ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТ: Испијте еден пред спиење, чудесно делува на организмот!

Познато е дека шолја топло млеко ни помага полесно да заспиеме, но има и поздрави опции за борба против несоницата. Ви носиме рецепти...
Живот и стил

Ова е најмоќниот антибиотик во природата: Рецепт за напиток кој ги уништува вирусите и ја прочистува вашата крв

Модерните фармацевти имаат производи кои што ќе ви помогнат да се изборите со било каква инфекција која што ќе се појави во вашето тело. Прашањето...
Храна и пијалаци

Една лажица дневно лечи аритмија и ангина пекторис: Овој народен напиток е спас за лицата со срцеви проблеми

Стресот е еден од најголемите предизвикувачи на срцеви заболувања. Современиот живот нѝ го диктира забрзаното темпо и големата количина...
Храна и пијалаци

Научниците потврдија дека овој омилен напиток меѓу луѓето влијае во намалувањето на мастите и килограмите

Пиењето на овој, за многумина омилен напиток, е корисно и ги разградува мастите, но исто така спречува таложење на истите – покажало...
Храна и пијалаци

Напиток кој лекува многу болести и чисти од сите отрови, а се подготвува од само 4 состојки кои ги имаме дома

Овој чај помага во спречување на опасни инфекции, тумори и уште многу други болести. Покрај тоа го чисти огранизмот од сите отрови. Начин...