намалено ниво

Пронајдени се 7 резултати на тема „намалено ниво“
Вести

Водостојот на Охридското Езеро три сантиметри под дозволениот минимум, алармантна состојба со Преспанското Езеро

Водостојот на Охридското Езеро денеска е три сантиметри под дозволениот минимум, покажуваат најновите мерења на Управата за хидрометеоролошки...