наќе чулев

Пронајдени се 242 резултати на тема „наќе чулев“
Вести

Мицкоски: Наќе Чулев е избркан од работа од страна на овој хибриден режим кој не може да се соочи со неистомисленици и брутално посегнува по нивното достоинство

Ние сме навикнати четири и пол години, колку што сум јас претседател, ова да се случува. Тие се пресметуваат со мене, индиректно се пресметуваат...
Вести

Чулев: По повеке од 25 години не сум дел од безбедносниот систем, власта со сета сила удира по мене и по мојот професионален интегритет

Тоа што за сите нас е патриотизам за оваа предавничка власт е екстремизам и радикализам, се вели во Фејсбук статусот на Наќе Чулев Хибридниот...
Вести

Чулев: Кој е виновен за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?! Повторно ли Наќе е крив?

Кој е виновен за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?! Повторно ли Наќе е крив?,...
Вести

Двојните аршини на Заев: Од Чулев бараше оставка за литијата во Струга, а за трегедијата со тетовската модуларна болница ќе чекал да заврши истрагата!

Премиерот Зоран Заев минатата година за литијата во Струга бараше оставка од Чулев, а по големата трагедија во тетовската модуларна...
Вести

Чулев: Додека јас бев министер никој од пиуните на Спасовски не достави информации за меѓународен криминал, напротив ги сокриваа

По не знам кој пат Оливер Спасовски причината за своите катастрофални грешки, пропусти и нестручност ги бара во мене. Самиот тој е свесен,...
Вести

Наќе Чулев за набавката на софтверот од страна на Рашковки: Не е прашано МВР и таков систем не е стигнат во МВР, ниту пак владата донела одлука

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев преку статус на Фејсбук пишува дека не е прашано МВР и таков систем не е стигнат...
Вести

Арсовски: МВР на чело со Чулев го реши „Јавна соба“ за еден ден, додека Спасовски им се смее во лице со денови на жртвите

Повторното појавување на случајот „Јавна соба“ е само резултат на неспособноста на СДСМ и на Оливер Спасовски. Во моментов Министерството...
Вести

Чулев на работна средба со претставници на ромските невладини организации- соработката меѓу нив и МВР треба да се регулира со меморандум

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари средба со претставници на ромските невладини организации. -✋ На...
Вести

Наќе Чулев ги повикува граѓаните да се придружат утре на протест против неправди, политичка дискриминација, реваншизам и насилство на хибридниот режим

Секојдневно сите ние сведоци сме на заканите, уцените, притисоците, реваншизмот и политичката дискриминација од оваа ненародна и мафијашка...
Вести

Чулев 19 години по Карпалак: Хероите никогаш не умираат, слава и почит на сите вас, Македонија нема да Ве заборави!

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев преку статус на Фејсбук денеска се потсети на загинатите десет припадници на безбедносните...