Најстудено

Пронајдени се 16 резултати на тема „Најстудено“
Вести

Еве каде утрово има минусни температури – на едно место во Македонија се уште не е дојдена пролетта, повторно снег

Најниска температура од -4 степени утрово во осум часот е измерена во Берово, а -2 степени во Битола, Струмица и Маврови Анови. Нула степени...
Вести

-18 степени: На ова место утрово било најстудено во Македонија, таму денеска сигурно ќе одат многумина семејства!

Студено утро во цела земја, со врнежи од снег кои ќе престанат кон крајот на денот и температура измерена меѓу минус 18 и минус шест. Најстудено...