награди

Пронајдени се 37 резултати на тема „награди“
Останати спортови

БРАВО: Два златни и еден бронзен медал за младите македонски каратисти од Балканското првенство во Дубровник

Изминатиов викенд во Дубровник, Хрватска се одржа 19-то Балканско карате првенство за кадети, јуниори и постари јуниори (У21). На првенството...
Фудбал

Додека во Европа се фрлаат стотици милиони, еве како е во Африка: Најдобриот фудбалер добива 5 ГБ интернет, пиво… (ФОТО)

Браво, беше најдобар. Еве ти 5 гигабајти интернет и сурфај колку сакаш. Meanwhile in South Africa, this player got 5GB of data as his award for being named Man of the Match… ?? pic.twitter.com/PugWWtMDZu —...