нагасаки

Пронајдени се 7 резултати на тема „нагасаки“
Вести

75 години потоа: Вака денес изгледаат модерните Хирошима и Нагасаки, животот тече без престан, народот не заборава (ФОТО)

Денеска се навршуваат 75 години откако САД го започнаа првиот напад со атомска бомба во светот врз градот Хирошима. Овој напад три дена...
Вести

Британски научник: Експлозијата во Бејрут е трета по моќност во историјата по бомбите во Хирошима и Нагасаки

Експлозијата во Бејрут, главниот град на Либан е трета по моќност во историјата, веднаш после експлозијата на нуклеарните бомби во Хирошима...