нацев

Пронајдени се 9 резултати на тема „нацев“
Вести

Нацев: Драго ми е што ВМРО-ДПМНЕ има проект кој предвидува ревидирање на системот на плати и надоместоци на припадниците на МО и АРМ

Драго ми е што после неколку мои колумни и јавни настапи во кои зборував за лошите услови и непрофесионалното менаџирање со Министерството...
Вести

Нацев: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ за подобрување на здравствената заштита на вработените во одбраната и во АРМ е одлична идеја

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ за подобрување на здравствената заштита на вработените во одбраната и во АРМ е одлична идеја, смета универзитетскиот...
Вести

Нацев: Власта ја злоупотребува вонредната состојба, користејќи ги „благодетите“ на истата подготвува терен за избори

Одлуката којашто ја донесе Пендаровски да се прогласи нова вонредна сотстојба, не носи во еден вртлог кој може да продолжи сè до пред...
Вести

Нацев до Шеќеринска: Министерке, одговерете дали имало манипулација со списоците на лицата кои требало да заминат на мисија

Министерке,нервозна сте, а да бидам искрен и треба да бидете. Доказите за криминалот не се бришат и прецртуваат како што вие прецртувате...
Вести

Нацев: Жените во АРМ мора да се чувствуваат горди и безбедни, случајот со сексуално вознемирување да биде истражен во целост

Последниот случај со сексуално вознемирување на припадничка на АРМ мора најостро да биде осуден и истражен во целост. Жените припаднички...