набавка

Пронајдени се 35 резултати на тема „набавка“
Вести

Чибишев: Државата треба да набави поголем број на тестови за корона вирус, селекцијата по прашалникот од матичен се покажа како грешка

Доктор Андон Чибишев во неговото гостување во „Што не е јасно“ на Алфа Телевизија изјави дека во борбата со коронавирусот треба да...
Вести

Нема нови закажувања за пасоши до надминување на проблемот, Чулев врши истрага во МВР за лоцирање на одговорноста

Системот за закажување термин за патна исправа ќе биде ставен надвор од функција до изнаоѓање на решение за надминување на проблемот...
Вести

Расипништвото со парите на граѓаните не престанува: МВР планира да потроши 10 милиони денари за сувомеснати производи

Министерството за внатрешни работи планира да потроши 10.000.000 денари за сувомеснати производи, објави Економски.мк. Имено, на официјалната...