набавка

Пронајдени се 33 резултати на тема „набавка“
Вести

Николоски: Набавката на индиски ореви и виски од страна на директорот на ЈП Македонски железници го покажува дното и забеганоста

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, денеска одговарајќи на новинарско прашање како ја коментира набавката на индиски...
Вести

Функционерите ќе имаат ограничување за трошење во кафеана, но затоа во Влада ќе си јадат разни видови риби и морски плодови

Сите државни функционери ќе имаат ограничување на трошоците за угостителски услуги. Одлуката, како што попладнево соопшти Кабинетот...
Вести

ДКСК ќе собира информации за набавката на кинеските вакцини, по што ќе одлучи дали има елементи за отворање на предмет

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешниот колегиум одлучила да пристапи кон собирање доволно информации во...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За побрзо време се смисли вакцина против корона, отколку што Филипче и Заев се способни да набават!

Побрзо се дојде до формулата за вакцина отколку што Заев и Филипче се способни да набават вакцина против корона, велат во своето соопштение...
Вести

Мнозинството граѓани би се вакцинирале со руската вакцина „Спутник V“, но здравствените власти како да се „плашат“ да и го спомнат името на истата!

Во време на пандемија, кога сите земји низ светот водат „борба“ на кој било начин да се снабдат со вакцини против Ковид-19, кога речиси...
Вести

Погледнете го целиот скандалозен договор: Шилегов од парите на скопјани си купува ф’стаци, печеница и други производи вредни над 21.000 евра

Додека огромен број на граѓани, како од сите градови, така и од Скопје, останаа без работа, живеат во сиромаштија и не можат да си ги дозволат...
Вести

Додека народот тоне во криза, сомнителна набавка: Училиште во Зајас плаќа 7 ипол милиони евра за дрва за греење!

Основното училиште „Фаик Коница“ во Зајас отвора јавна набавка за дрва за греење од мегаломанска сума. Вредност на склучениот договор...
Вести

Мицески: Поднесовме амандмани произлезени од потребите на граѓаните меѓу кои и за набавка на комјутери за учениците и за нови 50 амбуланти возила

Во емисијата “Економски магазин,, каде тема на разговор беа амандманите предложени од опозицијата за буџетот за 2021 гостуваше координаторот...