музика

Пронајдени се 32 резултати на тема „музика“
Вести

Македонските пејачи го креваат гласот: Наместо настапи добиваат забрани, наместо аплауз слушаат неправда-еве зошто излегуваат на протест

Старата народна изрека „Колку пари, толку музика“ изминативе месеци македонските музичари ја почувствуваа на своја кожа, но по обратен...
Вести

Македонски музичари: Владата за едни мајка за други маќеа, Србите и Хрватите се изнапеаја, ние останавме без леб

Македонските музичари во среда ќе излезат на улица поради најновите мерки на Владата со кои се забранија јавни настапи во угостителските...
Регион

Се отвораат внатрешните делови на угостителските објекти во Грција, на плажите од денеска дозволена музика и алкохол

Од денеска во Грција се отвораат внатрешните делови на кафулињата и угостителските објекти, како и рестораните што се во рамките на...
ТВ и Филм

Тој е слеп и има аутизам, а кога ќе се појави на сцена сите остануваат без здив: Неговата изведба е магична (ВИДЕО)

Коди Ли никако не дозволува слепилото и аутизмот да му застанат на патот кон победата во „America’s Got Talent“. 23-годишното момче повторно...