мувла

Пронајдени се 8 резултати на тема „мувла“
Живот и стил

Ефтино, домашно решение за чистење на нечистотиите околу плочките: Може да го реши вашиот проблем со мувла засекогаш

Овој трик ќе помогне во спречување на формирање на мувла. Состојки: 1,5 л вода 1/2 чаша сода бикарбона 1/3 чаша лимонов сок 1/4 чаша алкохолен...
Живот и стил

Имала ужасни симптоми и стравувала за својот живот: Докторите се шокираа кога го дознаа причинителот, проверете и вие

29-годишната Ема Маршал живеела во источен Лондон во стан кој во бањата имал дебел црн слој од мувла. Таа почнала да чувствува слабост...