мутации

Пронајдени се 5 резултати на тема „мутации“
Вести

Новиот коронавирус се шири со брзина на светлината- еве на што предупредуваат експертите, ова мора да го имате сите на ум!

Ширењето на новиот вид коронавирус во Велика Британија предизвика паника во јавноста во последните денови, но го подигна алармот и...