Мустафа Надаревиќ

Пронајдени се 5 резултати на тема „Мустафа Надаревиќ“
Познати

Нема кој да го замени Надаревиќ во улогата на Изет Фазлиновиќ: Позната судбината на серијата „Луд, збунет, нормален“

Смешната серија „Луд, збунет, нормален“ ќе остане запаметена како последен актерски ангажман на легендарниот Мустафа Надаревиќ, кој...
Познати

Сега се среќни на небото- ова е третата сопруга на легендарниот актер која му починала на раце од пеколната болест (ФОТО)

Цел регион се потресе на веста дека легендарниот актер Мустафа Надарелич починал после долга борба со тешка болест во 77. година. Инаку...
Познати

Ќе ви се распука срцето: Еве како зборуваше за својата болест легендарниот актер, сега се огласи и неговата ќерка, бара само едно од сите!

Легендарниот актер Мустафа Надаревиќ почина вчера во Загреб по долгата и тешка борба со болеста. За хрватските медиуми се огласила...