муслимани

Пронајдени се 8 резултати на тема „муслимани“
Вести

Гостиварска болница доби посебна соба за молитва за сите пациенти и медицински персонал кои што се од муслиманска вероисповед

Сите вработени лица во болницата во Гостивар, како и сите пациенти кои што се од муслиманска вероисповед ќе може да ја користат оваа...
Вести

Во знак на протест поради изјава против муслиманите момче му скрши јаце на глава на сенаторот Фрејзер Анинг (ВИДЕО)

Aвстралискиот сенатор, Фрејзер Анинг, припадник на екстремната десница, бил погоден со јајце од страна на младо момче, а сето тоа се случило...