мусака

Пронајдени се 10 резултати на тема „мусака“
Храна и пијалаци

ЛАЖНА МУСАКА СО ДОМАТ И СИРЕЊЕ: Подготвена побрзо од оригиналот, толку е вкусна, ќе си ги излижете прстите

Вистинската мусака заменете ја со лажната, бидејќи дефинитивно ќе ви се допадне, а ќе потрошите помалку време за нејзино подготвување. Мусака...
Храна и пијалаци

Не сте навикнати вака да ја спремате, а вкусот ве соборува од нозе: Рецепт за БРЗА МУСАКА која ја обожава секое семејство

Состојки: 2 главици кромид 750 гр компири 350 гр мелено месо 2 јајца масло сол бибер сув зачин Подготовка: Прво треба да го испржите меленото...