мундијал

Пронајдени се 126 резултати на тема „мундијал“
Фудбал

„Маката“ на се’ ќе те натера: Луди идеи на навивачите, еве како се обидуваат да внесат алкохол на натпреварите на СП

Навивачите на Англија дојдоа до идеја да шверцуваат пиво на натпреварите на Светското првенство во Катар, откако алкохолот беше забранет...
Фудбал

Скандал пред почетокот на Мундијалот: Повик од кралското семејство, се бара забрана, ФИФА во паника поради мултимилионскиот договор

Скандал пред почетокот на Мундијалот, кралското семејство бара целосна забрана за продажба на алкохол на стадионите за време на претстојниот...
Фудбал

Буфон со прогноза за Мундијалот: Само една европска репрезентација може да им парира на Бразил и Аргентина

Прославениот италијански голман Џанлуиџи Буфон ја даде својата прогноза за Светското првенство во Катар кое почнува во недела, 20 ноември. Неговата...