мозочен удар

Пронајдени се 27 резултати на тема „мозочен удар“
Познати

Добил мозочен удар додека пеел на концертот на Лепа Брена, а учел тежок факултет – животот на легендарниот пејач е како книга

Кога се зборува за легендарниот пејач Ѓорѓе Марјановиќ не може, а да не се споменат сите хитови, но и животните искуства кои стојат зад...
Вести

Пациент спасен од сигурна смрт: За првпат во Македонија извршена тромбектомија кај 70-годишен човек со мозочен удар

Првпат во Македонија, во текот на вчерашниот ден, е извршена механичка тромбектомија кај 70-годишен пациент, кој доживеал мозочен удар. Станува...