мотор

Пронајдени се 75 резултати на тема „мотор“
Вести

Ајкула почнала да им го „грицка“ моторот од бродот: Ја спуштиле камерата во вода и забележале неверојатна сцена (ВИДЕО)

Браќата Ли и Адам Фергусон од Перт тргнале едно утро на риболов на островот Карнак, кога на пола пат се сретнале со голема бела ајкула. Ајкулата...