мотоцикл

Пронајдени се 22 резултати на тема „мотоцикл“
Хроника

Драма во Македонија: Се судрија камион и мотоцикл управуван од жена, по ударот возачот на камионот продолжил- па настанал хаос

На магистралниот пат Кичево – Македонски Брод, вчера во непосредна близина на крстосницата за селото Србјани се случи сообраќајна...
Хроника

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА КОЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Се судрија два мотоцикла на автопат, на лице место починаа двајцата возачи

На 24 април 2020 година околу 13:20 часот на автопатот Велес – Гевгелија на коловозната лента во правец од клучка „Смоквица“ кон клучка...
Хроника

Детали за сообраќајната несреќа во која се судрија џип и мотоцикл: Двајца млади тешко повредени и пренесени на скопските клиники

Двајца млади се тешко повредени во сообраќајката што се случи во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Брза помош. Брзата помош...