мост

Пронајдени се 82 резултати на тема „мост“
Вести

Гореше електрична инсталација и систем за парно греење: Поради пожар, затворен за сообраќај мостот од „Ист гејт“ кон Железничка станица

Мостот „Беласица“ на Вардар кај ТЦ „Ист Гејт“ утрово е затворен за сообраќај по пожарот, кој по интервениција на пожаникарите беше...
Скопје

Настов: ЈП Улици и патишта со итна интервенција веднаш го обезбеди критичното место на мостот кон Драчево, работиме на конретно решение

Директорот на ЈП Улици и патишта, Борис Настов во гостување на вестите во Телевизија 24 денеска истакна дека во координација со службите...
Скопје

ЈП Улици и патишта со дополнителна сигнализација за безбедно движење на возилата кон оштетувањето кое се појави на мостот пред Маркова Река

Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје во текот на изминатата ноќ поставија светлосна сообраќајна опрема и ја обезбедија големата дупка...
Скопје

Арсовска: Шилегов го почнал мостот на булевар АСНОМ без визија како ќе го реализира, има нерешени над 150 имотноправни односи, мостот ќе се доврши, но прво да се решат истите

Шилегов почнал да го гради мостот на булевар АСНОМ без никаква визија и план кога тој ќе заврши и како ќе се поврзат двете страни затоа...