мок

Пронајдени се 21 резултати на тема „мок“
Останати спортови

Кралевски: МОК како институција и спортот во целина заслужува многу поквалитетни кандидати, Македонија и спортот едноставно заслужуваат повеќе

Против двајцата кандидати има претставка до Антикорупциска, а до едниот дури и кривична пријава до Основното јавно обвинителство. Република...
Македонија

Втор дел: Битка на криминални структури за МОК? – Желбите на Заев за нов политички претседател на МОК

Пред два дена пишувавме за еден од потенцијалните кандидати кои кружат за нов наследник на Васил Тупурковски и нов Претседател на Македонскиот...