могила

Пронајдени се 16 резултати на тема „могила“
Општини

Вознемирувачко: Млад човек се обидел да се самозапали поради закани од градоначалничката на Могила (ВИДЕО)

Млад човек од општина Могила денес се обидел да си го одземе животот палејќи се со бензин. Како што објаснува неговиот брат, во вознемирувачкото...
Вести

Интервју со Саботковски: Ќе изградиме нови краци за наводнување од хидросистемот Стрежево, ќе ги реконструираме локалните патишта и канализационата мрежа

КУРИР интервју со кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Могила, Драганчо Саботковски. КУРИР: Со кои најголеми проблеми...
Вести

Милошоски од Могила: Продажбата на земјоделско земјиште за едно евро е оправдување за расипничкото трошење на Владата, граѓаните не би имале корист, туку олигарсите

Денеска сме тука во општина Могила, ќе направиме посети во општина Новаци, и главно разговараме за потребите и проблемите коишто населението...
Вести

Ѓорѓиевски: Со преминувањето на огранокот на Обединети за Македонија од Могила во ВМРО-ДПМНЕ се покажува дека ВМРО-ДПМНЕ е обединувач на десницата против ненародната власт

Ние како ВМРО-ДПМНЕ остануваме единствената алтернатива против оваа ненародна и криминогена власт во Република Македонија предводена...