модуларна болница

Пронајдени се 68 резултати на тема „модуларна болница“
Вести

Мицкоски: Згрозен сум од односот на Заев кон тетовската несреќа, ќе има одговорност, нема да поверувам дека крив бил кабелот, а министерот е невин

Шокиран и згрозен сум од тоа што го слушнав вчера од Заев. Не би сакал овој настан да се политизира затоа што има загубени човечки животи...
Вести

Туфегџиќ: Заев ја компромитира истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, тој директно влијае на понатамошниот тек

Премиерот Зоран Заев со денешната изјава ја компромитира истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово каде трагично згасна...
Вести

Милошоски: Уште колку луѓе треба живи да изгорат за да се понесе политичка и објективна одговорност за ваквата трагедија ?

Денес би сакал да Ве известам дека Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесува иницијатива за свикување на итна седница на Собранието...
Вести

Заев не ги прифати оставките, вели Филипче и Хасани спасиле илјадници човечки животи – Виновен е прегреаниот кабел

Јавноста и опозицијата жестоко реагираа откако премиерот Зоран Заев вчера истакна дека нема да ги прифати оставките на министерот...
Вести

Николоски: СДСМ и ДУИ преку ЈО во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цело да скријат одговорност, а таа е кај Венко Филипче

Очигледно е дека СДСМ и ДУИ преку обвинителството во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цел да скријат одговорност,...
Вести

Со хебла се обидел да ја искрши таблата за електрична енергија од модуларната болница во Прилеп – внатре биле хоспитализирани 17 пациенти!

Општа болница Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа пријави случај на физичко оштетување на таблата за електрична енергија...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање,...
Вести

Германските експерти кои што треба да ги утврдат причините за пожарот во модуларната болница во Тетово и денеска не пристигнаа во земјата

Германските експерти кои што треба да ги утврдат причините за пожарот во модуларната болница во Тетово во која животот го загубија...
Вести

Надлежните шест дена не излегуваат со идентитетот на настраданите во пожарот во Тетово: Tоа отвора сомнежи и простор за шпекулации

Поминаа 6 дена од катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, а освен што нема одговорност, нема ниту официјален податок...