Модерна

Пронајдени се 66 резултати на тема „Модерна“
Вести

КАНАДА: Оние кои што примиле прва доза на „АстраЗенека“, отсега за втора ќе можат да изберат од „Фајзер“ и „Модерна“

Научниот одбор што ја советува канадската Влада за вакцините вчера даде одобрение да може да се промени вакцината против Ковид-19 кога...