модел

Пронајдени се 15 резултати на тема „модел“
Живот и стил

ОВА ДЕВОЈЧЕ Е ХЕРОЈ: Кога била бебе останала без стапала, но денес си го живее својот сон и стана ѕвезда (ФОТО)

8-годишната Дејзи-Меј Димитри е ѕвездата на најновата кампања за облека за деца од Ривер Ајлнд и фотографиите со неа се многу инспиративни. Таа...
Занимливости

Кога ја соблекла јакната на првиот состанок, тој останал без зборови: Дали забележувате што не е во ред?

Таа договорила состанок со момче преку апликацијата Тиндер. На средбата се појавила во обични фармерки и маичка. Но, само така изгледало....
Познати

Почина младата Оливија: Ги воодушеви сите со својата убавина, а потоа почна да снима порно филмови и се случи трагедија

Многумина нејзината убавина ја сметаа за несекојдневна. Иако пошироката јавност ја запозна на поинаков начин, оваа девојка освојуваше...