мобинг

Пронајдени се 6 резултати на тема „мобинг“
Вести

ЛИДЕР: МОБИНГ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО – Директорката на Центарот за јавно здравје од Велес малтретира вработен! (АУДИО)

,,Економски Лидер” објави скандалозна снимака каде Анастасија Иванова директорката на Центарот за јавно здравје од Велес, која е назначема...
Вести

Мизрахи: Ги охрабрувам сите оние, врз кои им е вршено мобинг на своите работни места да се обратат до МТСП и надлежни институции

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи ги охрабрува сите оние, врз коишто е вршено мобинг на нивните работни места...