мнозинство

Пронајдени се 24 резултати на тема „мнозинство“
Регион

Бугарски пратеник: Се водат разговори во насока на обезбедување парламентарно мнозинство за поддршка на актуелната влада

Пратеникот од бугарската политичка партија „Продолжуваме со промената“ Атанас Михнев во изјава за локални медиуми најави дека „се...
Вести

Мицкоски: Формирано е ново мнозинство кое е гарант дека владата на Заев падна, ќе формираме влада, а ако не се гарантира стабилност ќе одиме на нови избори

Надежта за новата иднина победи на овие локални избори и во првиот и во вториот круг. Меѓу другото овие избори значеа неминовно и референдумско...