ММФ

Пронајдени се 42 резултати на тема „ММФ“
Вести

ММФ до владите: Не ја субвенционирајте скапата струја, граѓаните нека ја плаќаат за да научат да штедат!

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ги повика европските влади да не ја субвенционираат скапата електрична енергија со финансиски интервенции. Наместо...
Економија

Бесими ги завршува средбите во Вашингтон со препорака за пристап до ММФ средства, наменети за здрави економии

– Министерот за финансии Фатмир Бесими ги завршува Пролетните средби во Вашингтон со препорака за пристап до Линијата за претпазливост...