митровден

Пронајдени се 14 резултати на тема „митровден“
Живот и стил

ВЕЧЕРВА ИСТО КАКО НА БОЖИЌ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА – еве каква зима не очекува според денешниот празник Митровден

Денес, на 8 ноември, православната црква и нејзините верници го прославуваат празникот на Светиот великомаченик Димитрија, кај народот...
Вести

Вечерва се отвора небото пред големиот христијански празник: Ако не сте дома за Митровден, цела година ќе ви се случува ова

Св. великомаченик Димитриј – Митровден се празнува на 08. Ноември. Утре именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, Димко, Димана, Димка,...