мито

Пронајдени се 24 резултати на тема „мито“
Хроника

Бил фатен со роба за која немал дозвола па му понудил пари на полицаецот да го почести: Уапсен косовски државјанин на Долно Блаце

Денеска (07.06.2022) на Граничен премин Долно Блаце, на излез од државата кон Косово, полициски службеници го лишија од слобода косовскиот...
Вести

Мисајловски: Луѓе блиски до СДСМ се фатени како земаат мито на царина, наместо одговорност од Спасовски и Ковачевски ние имаме целосен молк

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ беше...
Хроника

СКОПЈЕ: Побарала одредена сума на евра, бонбониера и пијалак – медицинска сестра побарала мито, па останала во шок кога дознала кој ја пријавил!

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело „примање награда...