митко чавков

Пронајдени се 42 резултати на тема „митко чавков“
Вести

Двојни аршини: Чавков 5-ти ден штрајкува со глад – власта не му дава да оди на операција, а Боки 13 цели 55 пати беше во болница!

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков започна штрајк со глад во штипскиот затвор, откако не му било дозволено...
Вести

Чавков: Уставниот суд ја бетонира праксата на политички пазар преку подобни судии и обвинители, војната ќе ја извојуваме во Стразбур

За Уставниот суд и Иницијативата за испитување на уставноста на Законот за амнестија, се огласи Митко Чавков. Неговиот Фејсбук статус...
Вести

Ќерката на Митко Чавков демантира за било каков имот во Грција: Татко ми е цел на брутална тортура од страна на властите

Ќерката на поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков на својот Фејсбук профил објави статус во кој пишува дека...
Вести

Притвор поради бегство на локација која не постои- Дали службените белешки стануваат аргументи за притворање како во 49- та?

Повторно со фабрикувани белешки, без докази и аргументи се притвораат луѓе, коментираат упатените откако доцна вчера беше притворен...
Вести

Чавков постапил согласно барањата на СВР, испратил полиција колку што му побарале во телеграма, наредниот ден телеграмата е повлечена

Во завршните зборови по предметот за 27 април, Митко Чавков обелодени документи – телеграма од СВР Скопје, со која од Чавков било побарано...