мисајловски

Пронајдени се 22 резултати на тема „мисајловски“
Вести

Мисајловски: Владата и Заев да одговорат дали тајната смена на членот на историската комисија не е притисок врз одлучувањето и увертира во ново попуштање на сметка на интересите на Македонија?

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија, истакна на денешната прес-конференција...
Вести

Мисајловски: Благодарност до сите граѓани кои овие изборни денови не следеа насекаде, благодарам од срце на нашата најсилна Изборна единица 2!

Дојде крајот на изборната кампања за предвремените парламентарни избори. Поминавме преубави денови, исполнети со многу средби, дружби...
Вести

Мисајловски од Куманово: Луѓето велат дека ваква ненародна власт не заслужува никогаш повеќе да ја добие довербата од граѓаните

Носителот на листат на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски во рамките на предизборната кампања за предвремените парламентарни...
Вести

Мисајловски: Нашите деца се иднината на Република Македонија и наша должност е да обезбедиме најдобри услови за тие да останат тука

Се обврзуваме на нови 50.000 работни места. Нашите деца се иднината на Република Македонија и наша должност е да обезбедиме најдобри услови...
Вести

Мисајловски се сретна со дуќанџиите и занаетчиите од Ѓорче Петров: Потребни се најразлични модели на стимулација на малите и средните бизниси

По средбата со просветните работници, остварив средба со дуќанџиите и занаетчиите од Ѓорче Петров. Заедно со кандидатот за пратеник...
Вести

Мисајловски се сретна со еден од најдобрите пливачи во Република Македонија: ВМРО-ДПМНЕ во својата изборна програма има голем број на проекти во однос на спортот

На мое огромно задоволство денеска се сретнав со еден од најдобрите пливачи во Република Македонија, младиот Андреј Стојановски. Заедно...
Вести

Мисајловски од Радишани: Македонија ќе се исправи и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку граѓани и да поразговарам...
Вести

Мисајловски: СДСМ со скапи реклами велат дека градат Клинички Центар во Ѓорче Петров, но ова позади мене е пустош и ништо не се гради (ВИДЕО)

Денеска се наоѓам во Ѓорче Петров а зад мене се наоѓа Клиничкиот Центар на СДСМ. Со скапите реклами што ги најавуваат од СДСМ дека градат...
Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува по победата на 15-ти јули да ги заложи сите капацитети од сферата на здравството, со цел подобрување на истото низ целата земја

Во рамките на посетата на Општина Бутел, остварив средба и со здравствените работници. Поразговаравме за здравствената криза предизвикана...
Вести

Мисајловски: Во услови кога граѓаните се ограничени, многу компании се затворени не треба често да се менуваат уредбите на Владата

Владо Мисајловски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во своето вклучување во вестите на Канал 5 посочи дека во период на пандемија, кога...
Вести

Мисајловски: Неприфатливо е да се исплаќаат средства за СЈО и привремени вработувања, кога здраствените работници немаат содветна заштитна опрема

Дали треба да прифатиме реалност каде што има 555 заболени лица, а се исплатуваат средства за рекетарското СЈО? Реалност во која нема...