мирсад кериќ

Пронајдени се 7 резултати на тема „мирсад кериќ“
Познати

17 години беа пријатели на 17-ти пред еден месец заминаа во смрт: Синот на музичарот Мирсад со емотивна порака еден месец по трагедијата

Пред точно еден месец во тешка сообраќајна несреќа настрадаа музичарот Мирсад Кериќ и српскиот пејач Шабан Шаулиќ, а по тој повод синот...
Познати

Од левото око му течеа солзи, а мојот син му ги избриша: Сопругата на музичарот на колена ги молела докторите да не го исклучуваат од апарати

Поминаа три недели од трагичната вест која го потресе целиот регион- во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ. Но,...
Познати

Пејачката која настапуваше пред трагедијата со пејачот откри нови детали за несреќата во која загинаа Шабан и Мирсад (ФОТО)

Пејачката Теа Таировиќ која последна настапуваше со Шабан Шаулиќ само неколку часови пред кобната сообраќајна несреќа проговори за...
Познати

Заминаа заедно во смрт: Синот на музичарот кој го возеше автомобилот се опрости со потресни зборови и видео од својот татко

Музичарот Мирсад Кериќ кој управуваше со автомобилот во кој загина пејачот Шабан Шаулиќ вчера им подлегна на повредите откако претходно...
Познати

Медиумите го прогласија за мртов, неговиот син со најнови информации- никој не знае што се случува со возачот на Шаулиќ (ФОТО)

Музичарот кој воедно и го управуваше возилото во кое загина Шабан Шаулиќ починал во болница во Германија, пренесе менаџерот на Шаулиќ. Тој...