мирослав грчев

Пронајдени се 9 резултати на тема „мирослав грчев“
Вести

Грчев за грчко радио: Врзувањето со Александар Велики е смешно, македонскиот идентитет потекнува од 19-ти век

Архитектот и ексградоначалник на скопската општина Центар, Мирослав Грчев, во интервју за грчкото радио изјави дека македонскиот национален...