мирче аџиоски

Пронајдени се 11 резултати на тема „мирче аџиоски“
Вести

Аџиоски: Не можете да избегате од народот, а мислењето за вашето дивеење во институциите ќе ви го кажe народот на следните парламентарни избори

Во денешното обраќање пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Мирче Аџиоски предложи промена на точката број 2 Одлука за објавување на...
Вести

Аџиоски до СДСМ: За разлика од вас што душата си ја продавате за пари, македонскиот народ знае кој е, каков јазик зборува и која е неговата татковина

„Почитувани македонски граѓани ви се обраќам вам, и на вас ќе ви зборувам затоа што на овие пред мене џабе е да им зборувам затоа што...
Вести

Аџиоски до Владата: Вас може да ви се јават само светски криминалци да им дадете пасош, ама не и од ЕУ за да ве известат за датум за почеток на преговори

Ако го слушаме премиерот Зоран Заев ќе слушаме дека Македонија е лидер на Балканот, а ЕУ требало да ни се јави кога ќе е подготвена да...
Вести

Аџиоски: Со измените на Законот за финансирање на единиците на локалната самоуправа ќе им се даде можност на општините да продолжат да се задолжуваат и ненаменски да ги трошат народните пари

Мирче Аџиоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница говореше за законот за финансирање на единиците на локалната...
Вести

Аџиоски и Дурловски: Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор, друг од внатре во собранието да се бориме за рушење на криминалната власт!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат...