Миодраг Давидовиќ Дака

Пронајдени се 11 резултати на тема „Миодраг Давидовиќ Дака“
Вести

Велјановски: ЈО да отвори истрага, кај кого завршиле ветените 4 милиони евра поткуп кои Дака му ги вети на Кичеец за ШИК Јелак!?

300.000 евра, гратис 2.000 квадрати, 2 милиони евра откако работата ќе биде завршена и уште два милиони евра за друг, ова е поткупот за бетонската...
Вести

Николоски: Заев и Ахмети да одговорат зошто дозволиле 200 милиони евра корупциски скандал на контроверзниот бизнисмен Дака

Во гостување во вестите на Сител телевизија вечерва потпретседателот Александар Николоски, посочи дека власта дозволи во земјава мултимилионски...
Вести

И Давидовиќ добил закани, кланот прераснува во регионална мафија: Ако Дака бил тука во времето на Груевски, зошто го спомнува Рашковски?

Откако неговиот разговор со Зоран Милески – Кичеец беше употребен во кампањата, црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ излезе...