минусни температури

Пронајдени се 45 резултати на тема „минусни температури“
Вести

Еве каде утрово има најмногу снег – најстудено било во Маврово, УХМР со предупредување и за северен ветер кој „коси“ се пред себе во овој град

Со -5 степени Маврови Анови изутринава е со најниска температура во државава, по што следат со -4 Попова Шапка, -2 Крушево и со -1 Куманово...
Вести

Во овој град температурата денес е -60 степени: Жителите едвај чекаат да дојде зимата, тие не знаат за пониска температура од -40 (ФОТО)

Во Јакутија во селото Ојмјакон студот достигна -61 степени Целзиусови. Обично живата во термометарот во оваа населба зиме е на околу...