министри

Пронајдени се 34 резултати на тема „министри“
Вести

Митовска до Заев: Дали министрите кои денеска ќе ги изберете ќе останат министри на Македонија или на некоја друга држава?

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска на денешната седница на Собранието, каде што премиерот Заев ги презентираше...