министри

Пронајдени се 68 резултати на тема „министри“
Вести

Избрани новите министри – Лога за правда, Меџити за здравство, Алиу за информатичко општество и Шукова за животна средина

Собранието синоќа ги избра четирите нови министри во Владата – Кренар Лога за правда, Фатмир Меџити за здравство, Азир Алиу за...
Вести

МИНИСТЕРСКИ ГОЗБИ СО ПАРИ ОД НАРОДОТ: Маричиќ направил најголеми трошоци, а Груби и Османи јаделе повеќе од него

Владата конечно ја „одглави“ алатката за службени трошоци на владините функционери, по која може да се види дека сите владини функционери...
Вести

„Владата на Ковачевски е влада без легитимитет, продолжение на заевизмот поразен од граѓаните, потребни се предвремени парламентарни избори поскоро“

Владата на пиунот на Заев, Ковачевски е влада без легитимитет со стари кадри кои од граѓаните беа поразени на избори. Ковачевски покажа...
Вести

Силјановска – Давкова: Премиерот, министрите и Владата во оставка се должни се до изборот на новата Влада да одговорат на горливите прашања

И Владата во оставка е Влада која што има одговорност, значи сакаме да кажеме дека не се откажуваме од уставно загарантираното право...