Министерство за земјоделство шумарство и водостопанство

Пронајдени се 13 резултати на тема „Министерство за земјоделство шумарство и водостопанство“
Вести

Земјоделци од скопско идниот петок ќе ја блокираат обиколницата: Власта со години лаже дека ќе ни исплати оштета од непогодите во 2018

Разочарани земјоделци денеска протестираа пред Министерството за земјоделство поради неисплатата на штетите од елементарните непогоди...
Вести

Револтираните вработени во МЗШВ по распределбата удрија по власта: Доаѓа денот кога ќе ги положите сметките за сето малтретирање, неработење и трошење

Како што претходно во изјава за медиумите Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ објави дека СДСМ ги шиканира вработените во МВЗШ и истите...
Вести

Додека земјоделците ги фрлаат праските, државата увезува од странство за повисока цена, новиот министер Димковски „тера“ партиски средби (ФОТО)

Земјоделците мака мачат со речиси сите видови на овошје и зеленчук овие три години откако СДСМ е на власт. Овие недели најактуелна е...
Вести

Трипуновски: Додека АД Водостопанство нема пари за оспособување на каналите, истото претпријатие исплаќа астрономски плати

Се наоѓаме пред АД Водостопанство, претпријатието кое што е одговорно за наводнувањето во Република Македонија. Имаме нефункционални...
Економија

Сината слива лани се продавала и по 25 денари за килограм, сега откуп нема, земјоделците немаат ни за егзистенција

По кризата со откупот на сината слива и штетата која што беше причинета, а само во радовишкиот регион изнесува над 1.6 милиони евра државата...