министерство за правда

Пронајдени се 17 резултати на тема „министерство за правда“
Вести

Министерството за правда ќе прави консултации за влијанието на одлуката на Катица Јанева врз преговорите за законот за ЈО

Министерството за правда ќе направи консултации какво влијание ќе има даденото полномошно од специјалната обвинителка Катица Јанева...
Вести

Стоилковски: Заев и Дескоска повеќе не бегаат и игнорираат аргументирани предлози кои ќе овозможат борба со коруптивните и криминогените дејствија на власта

Министерството за правда вчера по неколку денови соопшти дека ги прифаќа трите принципи од ВМРО-ДПМНЕ кои што беа поставени како основа...
Вести

Министерство за правда контра директорите на затворот и болницата: Контрадикторни изјави за претепувањето на Јанакиески и Ристовски

Директорот на ГОБ „8-ми Септември“, Христијан Костов, вечерва потврди дека по сите медицински иследувања што биле направени било констатирано...
Вести

Министерството за правда бара санкционирање на напаѓачите на Јанакиески и Ристовски, но и на оние кои тоа не го спречиле

Министерството за правда најостро го осудува вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ Затвор – Скопје. Од таму велат дека очекуваат...
Хроника

ФОТО: Се зголемува бројот на пожарни возила пред Правда, улицата која води кон Рекорд затворена за сообраќај

Уште едно возило дојде на помош на пожарникарите кои се обидуваат да го изгаснат огнот кој ги зафати горните катови од зградата на Министерството...