Министерство за образование

Пронајдени се 7 резултати на тема „Министерство за образование“
Вести

Образование: Никој не е задоволен од најавеното покачување на платите од 5%, од СОНК бараат да се опфатат и универзитетските професори

Платите на просветните работници во Македонија се меѓу најниските во регионот, а наставниците, за разлика од административците, не...