министерство за образование и наука

Пронајдени се 30 резултати на тема „министерство за образование и наука“
Вести

Претставници на фејсбук-групата „Учебници и настава мора да има“ утре на средба во МОН – Царовска нема да присуствува

Претставници на неформалната фејсбук-група граѓани „Учебници и настава мора да има“, која од четвртокот повикува на бојкот на наставата,...
Вести

Изреволтирани родители повикуваат на потпис пред МОН против воведување на дигитални учебници – најавуваат и протести!

Воведувањето на дигитални учебници кое го најави министерката за образование и наука, Мила Царовска и понатаму предизвикува големо...
Вести

Матурантите со писмо до пратениците – бараат поддршка за проблемот со полагањето на матура во време на пандемија

Сојузот на средношколци и нејзиниот претседател Бленди Ходаи во име на генерацијата матуранти 2020/2021 вчера до пратениците по електронска...
Вести

Изреволтираните матуранти денеска го искажаа својот став: „Среде пандемија министерката шири дезинформации и неточни информации“

Актуелна тема периодов во јавноста е полагањето матура. Таа тема донесе многу несогласувања меѓу министерката за образование, Мила...
Вести

Зделки во 4 очи со државата: Mинистерството за образование склучило 28 договори тешки близу 10 милиони евра

Министерството за образование и наука во периодот од 14 до 16 август годинава склучило десетици зделки во четири очи за набавка на учебници. Имено,...