министерство за финансии

Пронајдени се 58 резултати на тема „министерство за финансии“
Вести

Лазаров: Kој е кредибилитетот на Министерството за финансии да прави 5 годишни проекции кога не е во состојба да ги проектира коректно капиталните инвестиции за три месеци ?

„Многу дилеми и прашања поврзани со проекциите на Министерството за финансии за клучните економски трендови за периодот до 2025! 1️⃣Врз...
Вести

Димитриеска-Кочоска до Ангеловска: Во периодот од 2017-2020 Министерството за финансии го напуштиле 165 луѓе и четворица нејзини соработници

Дополнителниот министер за финансии Гордана Димитреска- Кочоска на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели дека во Министерството...
Хроника

Употреба на исправа со невистинита содржина донесе кривична пријава за 4 лица: Како сакале да ги прелажат министерството?

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до надлежното Основно јавно обвинителство во...